Kód: 396 | Značka: Šperky

Náušnice Sapphire

49 990 Kč
Připravujeme

Zdůrazněte svůj styl pomocí broušených safírových náušnic.

Kategorie: Šperky
Záruka: 2 roky

Složení: zlato:  gramů, ryzost zlata -     ,diamaty: 0,40 karátů.

Šperky skladem jsou dodávány nejpozději do 5-7 pracovních dnů. Šperky na objednání jsou dodávány do 3-6 týdnů.

Společnost Cemin Jewellery byla založena v roce 1997 dvěma bratry, kteří jsou i dnes hlavními partnery - Melek a Cem.

Cem je zodpovědný za produkci a kvalitu produktu.

Melek je chief designer a každý produkt navrhuje sám.

Jeho produkty jsou velice ceněné nejen pro jejich originalitu, ale především pro vysokou kvalitu. Jsou totiž osázené jen pečlivě vybranými pravými diamanty.

Diamant je téměř nejtvrdší známý přírodní minerál a jedna z nejtvrdších látek vůbec. Jedná se o krystalickou formu uhlíku C. Tvoří hlavně jednotlivé krystaly,
typický je vypouklý a vzácně až kulovitý tvar krystalů. Pro použití ve šperku je nejoblíbenější výbrus nazývaný briliant. 

Slovo diamant pochází z řeckého ἀδάμας [adámas] znamenající nezničitelný.

Podle tradiční teorie vznikají diamanty ve svrchním zemském plášti za vysokých teplot (900-1300 °C) a tlaků (4,5-6 GPa) ve vyvřelinách.
Podle izotopového složení uhlíku v diamantech se hovoří o harzburgitických diamantech, původem z pláště, a eklogitických diamantech, které mají podíl uhlíku z organických zdrojů a zřejmě vznikají při hluboké subdukci sedimentů.

Většina diamantů vzniká v hloubce 150 - 200 km, nalezen byl ale i diamant vzniklý v hloubce 700 km.

Ve vesmíru vznikají diamanty ve vychladlých hvězdách, zatím největší takový byl objeven v bílém trpaslíku.

Hmotnost diamantů se udává v karátech. Metrický karát (Carat) je definován jako 0,2 g a značí se ct.

Diamant o hmotnosti 1 g má tedy 5 karátů. Diamanty v běžně prodávaných špercích mají obvykle hmotnost v setinách, desetinách až jednotkách karátů.

Chemicky čistý a strukturálně perfektní diamant je dokonale čirý bez odstínů nebo zabarvení. Barva diamantu může být způsobena chemickou nečistotou nebo strukturálními kazy v krystalové mřížce. Sytost a barva odstínu může zvýšit i snížit cenu diamantu. Například čiré diamanty s odstínem žluté nebo hnědé jsou většinou levnější, zatímco růžové, červené, sytě žluté nebo modré diamanty jsou velmi ceněny.

Čistotou se míní míra vnitřních defektů. Můžou to být třeba krystaly cizího materiálu, nezkrystalizovaný uhlík nebo strukturální nedostatky jako malé praskliny, které mohou způsobovat bělavý nádech diamantu. Pouze asi 20 procent vytěžených diamantů má dostatečnou čistotu na to, aby mohly být užity v klenotnictví. Ostatních 80 procent se využívá průmyslově jako řezné nástroje nebo brusivo.

Broušení diamantů je umění i věda o tom jak vytvořit drahokam z hrubého diamantu. Techniky broušení diamantu jsou zlepšovány stovky let.