Péče o kožené produkty

Když je ruční práce spojena s jedinečným uměním a vynikajícím materiálem kůže, tak se brzy tyto výrobky stanou nepostradatelnými v běžném životě.

Jaká by měla být péče o kůži a výrobky z ní, aby bylo možné je používat v průběhu let?

  • Vzhledem k tomu, že kůže je živý materiál, je důležité, aby jste ji dlouhodobě nevystavovali přímému slunečnímu světlu. Na kůži vystavené přímému slunečnímu záření se vytvoří skvrny.
  • Nikdy není možné vyčistit žádný výrobek z koženého materiálu tím, že jej namočíte. Je to proto, že voda je součástí kůže. Při sušení dešťové vody nebo zasněžených kožených materiálů by se neměly používat ohřívače, jako vysoušeče vlasů. V případě, že kožený výrobek není poškrábaný, měl by být ponechán vysychat svým vlastním způsobem po pomalém osušení pomocí bavlněné tkaniny.
  • Kůže je látka, která vysychá. Neměl by být skladován v prostředích, kde je horký vzduch. Vysychání může způsobit praskání nebo zlomení kůže. Pokud chceme výrobek uložit do skříně, tak je dobré jej naplnit novinami, tak aby držel tvar.
  • Denně můžete použít mírně vlhký bavlněný hadřík na prach. Ve skutečnosti je jednou z nejlepších metod čištění, ruční čištění. Pokožka ruky čistí kůži nejlépe Jednou týdně, můžete lehce osvěžit kůži aplikací vazelíny.
  • V létě, pokud vaše kožená peněženka nebo kožená taška přichází do přímého kontaktu s vaší pokožkou, která je ošetřena krémy nebo jinými kosmetickými přípravkami, vytvoří se na kůži skvrny. Je důležité se těmto ošetřeným částem pokožky vyvarovat.
  • Semišové a kožené výrobky by měly být čištěny odborníky.

 

Kožený prášek, který je tvořen broušením kožených nebo semišových výrobků během výroby, může být na lehkých textilních výrobcích. Tyto zbytky prachu zmizí, jakmile se produkt opotřebovává. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste poprvé nosili textilní výrobky stejné barvy. Houbou nebo měkkým štětcem můžete očistit vnitřek produktu, aniž by jste jej zničili.


V závislosti na četnosti použití ve výrobku lze pozorovat přirozené ztmavnutí barvy. Značky a vrásky, které můžete vidět na povrchu kůže, jsou z přirozené struktury kůže. Tónové rozdíly v barvě jsou faktory, které dokazují jeho přirozenost. Tato vlastnost kůže nemá vliv na pevnost a spolehlivost výrobku, ale také ukazuje jeho přirozenou krásu. Můžete na něm vidět všechny stopy přírody.